دستور نخست‌وزیر عراق برای بستن خیابان‌های منتهی به محل اجلاس سران عرب

خبرگزاری فارس: نخست وزیر عراق دستور داد، تمامی ورودی‌ها و خیابان‌های منتهی به منطقه الخضراء،‌ محل برگزاری اجلاس سران عرب با دیوار و بلوک‌های بتنی مسدود شود.

خبرگزاری فارس: دستور نخست‌وزیر عراق برای بستن خیابان‌های منتهی به محل اجلاس سران عرب

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، در آستانه برگزاری اجلاس سران عرب در بغداد، پایتخت عراق "نوری المالکی" دستور داد تا در راستای اجرای تدابیر و طرح‌های امنیتی برای تامین امنیت برگزاری این اجلاس تمامی راه‌های منتهی به منطقه الخضراء با بلوک‌های بتنی بسته شود.

دولت عراق با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که بغداد برای میزبانی این اجلاس و استقبال از هیئت‌های عربی و سران کشورهای عربی آماده است و بیش از 100 هزار سرباز و افسر نیروهای مسلح و پلیس عراق تامین امنیت پایتخت و حومه آن را بر عهده خواهند داشت.

دولت عراق در این بیانیه افزوده است که نیروهای عراقی تا پنج کیلومتری حومه منطقه الخضراء مستقر شده‌اند که قرار است نشست سران عرب در آنجا برگزار شود.

همچنین دولت عراق از امروز (یکشنبه) در این کشور تمام نهادها و موسسات دولتی را رسما تعطیل کرده و این تعطیلات تا اول آوریل ادامه می‌یابد. این اقدام دولت عراق در راستای کاهش ترافیک، ایجاد تسهیلات برای استقرار نیروهای امنیتی و موفقیت اجرای طرح‌های امنیتی برگزاری اجلاس سران صورت گرفته است که روز پنج‌شنبه در بغداد آغاز می‌شود.

انتهای پیام/++