خراسان جنوبی نگین کویر ایران
رضایی: استقبال مسافران از آداب و رسوم خراسان جنوبی

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از استقبال مسافران نوروزی است از آداب و رسوم مردم این استان در بازدید از موزه‌ها خبر داد.

خبرگزاری فارس: رضایی: استقبال مسافران از آداب و رسوم خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند محمدرضا رضایی صبح امروز در بازدید از موزه‌های بیرجند و آثار تاریخی سربیشه اظهار داشت: معرفی و شناساندن مناطق تاریخی، گردشگری، جاذبه‌های دیدنی و آداب و رسوم هر منطقه برای جذب گردشگران باید مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه معرفی مناطق تاریخی برای جذب گردشگر باید مدنظر باشد، تصریح کرد: سربیشه استعدادهای زیادی در جذب مسافر دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه در شرع مقدس اسلام نیز به اهمیت مقوله سفر اشاره زیادی شده است، خواستار حداکثر استفاده از پتانسیل‌های شهرستان سربیشه در این راستا شد.

رضایی تصریح کرد: مهم‌ترین مباحث مدنظر مسافران امکانات اقامتی و رفاهی خوب و بحث بهداشتی امنیتی است که این مهم تاکنون به نحو شایسته ارزیابی شده است.

وی ادامه داد: شهرستان سربیشه همه ساله مانند تمامی شهرهای استان پذیرای صدها مسافر بوده و امسال نیز شاهد پیشرفت شگرف این منطقه با جاذبه‌های فوق‌العاده گردشگری آن هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی یادآور شد: این شهرستان باز هم مشتاقانه چشم به راه مسافران و گردشگران نوروزی در اماکن و جاذبه‌های دیدنی و گردشگری آن است.

رضایی با اشاره به مکان‌های گردشگری شهرستان سربیشه اضافه کرد: روستای چنشت مکانی سیاحتی و زیارتی، روستای ماخونیک با قابلیت گردشگری فوق‌العاده تفریحی، روستای برکوه که داری سد و قلعه زیبایی است و خانه یاوری و قلعه کهنه سربیشه از اهم مناطق گردشگری این شهرستان است

وی یادآور شد: همچنین آثار و جاذبه‌های متعدد دیگر به همراه آداب و رسوم خاص، صنایع دستی گوناگون و فعال و همچنین مردم مهمان‌نواز و خونگرم این منطقه میزبان گردشگران نوروزی هستند.

انتهای پیام/خ۲۰