تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی-1
حسینی: تولید ملی لازمه رشد اقتصادی است

خبرگزاری فارس: نماینده منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس نهم گفت: اگر بخواهیم به رشد اقتصادی مطلوب در کشور برسیم باید به تولید ملی تکیه کنیم.

خبرگزاری فارس: حسینی: تولید ملی لازمه رشد اقتصادی است

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: فرمان مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال را از چند نظر می‌توان مورد ارزیابی قرار داد تا اهمیت تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی را دریابیم.

وی افزود: با تحریم‌هایی که آمریکا و اروپا علیه کشورمان آغاز کرده‌اند، تنها راه مقابله با این تحریم‌ها و واکسینه کردن کشور در مقابل آثار آن افزایش تولید ملی است که مقام معظم رهبری با هوشمندی از آن نام بردند.

نماینده منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس نهم یادآور شد: تولید ملی به معنای خنثی شدن تحریم‌هاست و هر مملکتی که رشد دارد مانند ژاپن و چین، در اقتصاد رشد داشته و به تولید ملی خود تکیه کرده‌ است.کشور ایران دارای جمعیت جوان است که این جوانان به شغل احتیاج دارند و این مهم تنها با افزایش تولید ملی میسر می‌شود.

حسینی تأکید کرد: باید در راستای افزایش تولید ملی به کارگر و سرمایه اهمیت داد تا بسیاری از معضلات از این مسیر رفع شوند.

نماینده منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس نهم عنوان کرد: بالا بردن کیفیت تولیدات داخلی توسط تولیدکنندگان و همچنین استاندارد و دستگاه‌های نظارتی می‌تواند در بالا بردن تولید ملی راهگشا باشد.

وی تصریح کرد: از دیگر راهکارهای بالا بردن تولید ملی، جلوگیری از واردات بی‌رویه و خصوصا ورود قاچاق به داخل کشور است.

حسینی با تأکید بر این مطلب که باید با قاچاقچیان به شدت برخورد شود، تشریح کرد: فرهنگ‌سازی خرید اجناس داخلی توسط صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها و دیگر نهادهای فرهنگی کشور باید در راستای تحقق شعار امسال صورت بگیرد.

وی یادآور شد: استان قزوین از نظر کشاورزی و صنعتی با توجه به ظرفیت‌هایی که داراست می‌تواند نقش به سزایی را در تحقق منویات مقام معظم رهبری ایفا کند.

انتهای پیام/خ۲۰