معاون اداره ارشاد استان زنجان خبر داد
برگزاری 6 جشنواره فرهنگی در استان زنجان

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: در سال جاری با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شش جشنواره مختلف در استان زنجان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری 6 جشنواره فرهنگی در استان زنجان

محمد ذوالقدری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: در سال جاری و با آغاز تعطیلات نوروزی برنامه‌های مختلف فرهنگی در استان زنجان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی تاثیر گذاری با آغاز بهار طبیعت در استان برگزار می‌شود، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند از برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این ایام استفاده کنند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اجرای موسیقی زنده عاشیق‌‌ها در شهرستان ابهر تصریح کرد: این برنامه به مدت دو روز در این شهرستان برگزار شد.

وی از برگزاری چهارمین نمایشگاه جشنواره هنرهای تجسمی فجر در زنجان خبر داد و گفت: این نمایشگاه در ایام تعطیلات نوروز در فرهنگسرای اشراق خدابنده در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ذوالقدری با بیان اینکه همه نگارخانه‌های استان زنجان در ایام نوروز میزبان میهمانان و علاقه‌مندان به هنر هستند، افزود: آثار مختلف هنرمندان در نگارخانه‌های استان در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه همه نگارخانه‌های استان در ایام نوروز برنامه دارند، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند از نمایشگاه‌های برگزار شده بازدید کنند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از توزیع 2 هزار جلد کتاب در بین مسافران نوروزی خبر داد و گفت: این کتاب‌ها در مبادی ورودی و خروجی شهرها توزیع شده است.

وی با اشاره به استقبال از مهمانان نوروزی در این ایام تصریح کرد: استقبال از کاروان صلح نیز از برنامه‌های فرهنگی استان محسوب می‌شود.

ذوالقدری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های فرهنگی سال جاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در شش ماهه نخست سال جاری شش جشنواره در استان زنجان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه از سال 84 تا کنون این امر مغفول مانده بود، خاطرنشان کرد: جشنواره‌های تجسمی، خوشنویسی، موسیقی، هفته فیلم استان زنجان و جشنواره عکس از جمله این جشنواره‌ها محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این جشنواره‌ها در استان انجام شده است، تصریح کرد: هنرمندان رشته‌های مختلف می‌توانند در این جشنواره ها شرکت کنند.

انتهای پیام/خ۱۰