از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون
210 هزار مسافر نوروزی در کردستان اسکان یافتند

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات نوروزی کردستان گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز امسال تاکنون 210 هزار مسافر نوروزی در استان اسکان داده شدند.

خبرگزاری فارس: 210 هزار مسافر نوروزی در کردستان اسکان یافتند

امیر الهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  فارس در سنندج اظهار کرد: این تعداد مسافران نوروزی در کمپ‌های موقت، مدارس استان، خانه‌های استیجاری، مهمانپذیرها، هتل‌ها، مهمانسرای ادارات دولتی استان، خوابگاه دانشجویی و چادرهای شخصی اسکان داده شده‌اند.

وی گفت: از 28 اسفندماه گذشته تا 6 فروردین ماه جاری دریاچه زریوار مریوان 22 هزار و 500 بازدید کننده، مراکز تجاری بانه 56 هزار و 221 بازدید کننده و خانه کرد و موزه سنندج نیز 4 هزار و 650 بازدید کننده را داشته است.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی کردستان افزود: در طول چند روز اخیر با توجه به مساعد بودن آب و هوا نسبت به چند روز نخست تعطیلات ورود مسافران و گردشگران به استان از رشد 25 درصدی برخوردار بوده است.

الهی در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان بانه بیشترین مسافران نوروزی را داشته اضافه کرد: شهرهای سنندج، مریوان و سقز به ترتیب بیشترین آمار مسافرین نوروزی امسال را به خود اختصاص داده‌اند.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی کردستان به تمهیدات این ستاد برای اسکان و اقامت مهمانان اشاره کرد و افزود: در طول ایام تعطیلات نوروز امسال 24 هتل با ظرفیت پذیرش روزانه 3 هزار نفر و 22 مهمانپذیر با ظرفیت یک‌هزار نفر آماده پذیرش مسافر از استان‌های مختلف کشور است.

الهی تصریح کرد: 250 تخته چادر نیز با ظرفیت بیش از 2 هزار نفر برای اسکان مسافران نوروزی در بوستان‌های‌ ملت و آبیدر سنندج تا پایان تعطیلات مستقر شده است.

وی خاطرنشان کرد: در استان کردستان حدود یک‌هزار و 234 اثر باستانی شناسایی شده و بیش از 500 اثر از آنها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/خ۲۰/پ3003