خبرنگار فارس در غزه گزارش می‌دهد
درخواست علما برای شرکت گسترده در راهپیمایی جهانی "الی بیت‌المقدس"

خبرگزاری فارس: هیئت علمای فلسطین و اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه از جهان عربی و اسلامی و آزادگان جهان خواست تا در راهپیمایی"الی بیت‌المقدس" مشارکت گسترده داشته باشند.

خبرگزاری فارس: درخواست علما برای شرکت گسترده در راهپیمایی جهانی "الی بیت‌المقدس"

به گزارش خبرنگار فارس از غزه،‌ هیئت علمای فلسطین و اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه ضمن درخواست از امت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان برای برگزاری باشکوه راهپیمایی جهانی"الی بیت‌المقدس" تاکید کرد که ورود به قدس از طریق سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی به رسمیت شناختن دشمن صهیونیستی است.

در همین راستا "ابوعاصم ابو راس" از اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه بر مشارکت جهان اسلام در راهپیمایی الی بیت‌المقدس تاکید کرد و افزود: ما می خواهیم ارکان رژیم صهیونیستی در این روز به لرزه درآید.

وی همچنین بر ضرورت مشارکت امت عربی، اسلامی و تمام آزادگان جهان در این راهپیمایی جهانی که تاکیدی بر حقوق ملت فلسطین در قدس و فلسطین و حق مسیحیان در مقدسات خود در این شهر مقدس است، تاکید کرد.

ابورأس تصریح کرد: ضروری است کسانی که خواهان حمایت از قضیه فلسطین هستند در این روز مشارکت فعال داشته باشند و به سمت مرزهای فلسطین بیایند و مخالفت خود را با اشغالگری و سیطره رژیم صهیونیستی بر اماکن اسلامی و مقدسات و همچنین شهرک‌سازی اعلام کرده و تاکید کنند که صاحبان اصلی این سرزمین تنها فلسطینیان هستند.

از سوی دیگر دکتر"یوسف الشرافی" نماینده فراکسیون تغییر و اصلاح و یکی از اعضای انجمن علمای فلسطین گفت که ما امروز وظایف علمای امت در قبال مقدسات و کرامت امت را به آنها یادآوری می‌کنیم.

وی افزود: دشمن صهیونیستی دشمن انسانیت و همه مقدسات است، ما شاهد یهودی‌سازی قدس، شهرک‌سازی و تخریب خانه‌های ساکنان قدس هستیم و می‌بینیم که آنها صاحب خانه را وادار می‌کنند که هزینه تخریب خانه خود توسط بولدوزرهای رژیم صهیونیستی را پرداخت کنند؛ این رژیم خود را فراتر از قانون می‌داند.

از سوی دیگر انجمن فلسطینی اطلاع‌رسانی برای یاری قدس در بیانیه‌ای بر ضرورت مشارکت گسترده‌ و فعال رسانه‌ای برای پوشش اخبار مربوط به راهپیمایی جهانی قدس با هدف شکست اشغالگری و حمایت از قضیه قدس تاکید کرد.

این انجمن در بیانیه‌ای از رسانه‌ها خواست تا با پوشش اخبار این حادثه مهم 30 مارس آن را به یک روز مهم تاریخی در اذهان عمومی سراسر جهان تبدیل کرده و قضیه قدس را که در معرض یهودی‌سازی، شهرک‌سازی، مصادره و تخریب قرار دارد، در اذهان جهانیان زنده کنند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است روند سازش که 20 سال پیش از زمان امضای توافقنامه اسلو آغاز شد، هیچ سودی برای شهر قدس به دنبال نداشته است بلکه پوششی برای عملیات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در این شهر بوده است.

انجمن فلسطینی اطلاع‌رسانی برای یاری قدس همچنین از جمهوری اسلامی ایران و نهادهای رسانه‌ای آن و همچنین رسانه‌های حامی مقاومت در فلسطین، لبنان و سوریه به دلیل پوشش اخبار مربوط به قدس قدردانی کرد.

انتهای پیام/++