میدویدیف با عضویت و رهبری حزب «روسیه واحد» موافقت کرد

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهوری روسیه امروز در دیدار با فعالان حزب «روسیه واحد» اعلام کرد که قصد دارد به عضویت این حزب درآمده و رهبری آن را برعهده بگیرد.

خبرگزاری فارس: میدویدیف با عضویت و رهبری حزب «روسیه واحد» موافقت کرد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "دمیتری میدویدیف" رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که قصد دارد به عضویت حزب «روسیه واحد» درآمده و رهبری آن را برعهده بگیرد.

میدویدیف امروز، جمعه در ملاقات با فعالان حزب «روسیه واحد» گفت: من در اینجا می‌خواهم بطور علنی اعلام کنم که به حزب «روسیه واحد» خواهم پیوست، برای اینکه هر رهبر حزبی باید در آن عضویت داشته باشد. من هم از حمایت شما تشکر می‌کنم و در همینجا رسما اعلام می کنم این عنوان را خواهم پذیرفت.

رئیس‌جمهوری روسیه افزود: همچنین می‌خواهم از "ولادیمیر پوتین" تشکر کنم که مرا بعنوان نامزد رهبری آتی حزب «روسیه واحد» پیشنهاد کرده است.

میدویدیف اعتراف کرد که این پیشنهاد برای وی در آن واحد هم یک اعتماد کاملا جدی و مسئولیت بسیار سنگین محسوب می‌شود.

رئیس‌جمهوری روسیه توضیح داد: مسئله فقط سرنوشت آتی حزب نیست، هرچند هم اکنون هم مدت زمان زیادی است که از نزدیک در جریان رویدادهای داخلی حزب قرار دارم و فکر می‌کنم که این مسئله به همه ما کمک خواهد کرد تا به جلو گام برداریم.

میدویدف همچنین ابراز عقیده کرد که در آینده روسیه احتمالا تنها دو حزب: «روسیه واحد» و «سوسیال دموکرات» باقی خواهند ماند و سرنوشت بقیه احزاب ر این کشور چندان مشخص نیست. آنها ممکن است باشند یا نباشند و در این خصوص باید منتظر بود و دید.  

لازم به ذکر است که "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر روسیه روز سه شنبه در دیدار با مقامات بلندپایه حزب «روسیه واحد» اعلام کرد که قصد دارد تا از رهبری این حزب کناره‌گیری کند و "دمیتری میدویدیف" رئیس‌جمهوری روسیه را بعنوان جانشین خود در این سمت پیشنهاد کرد.

پوتین که خود موسس و رهبر حزب «روسیه واحد» است، با یادآوری اینکه این حزب امکان آن را دارد تا رهبری خود در عرصه سیاسی روسیه را همچنان حفظ کند، ابراز امیدواری کرد که کنگره حزب در نشست آتی خود از نامزدی دمیتری میدویدیف برای پست رهبری آن حمایت خواهد کرد.