بیکاری در اسپانیا رکورد زد

خبرگزاری فارس: موسسه ملی آمار اسپانیا اعلام کرد نرخ بیکاری این کشور با برجای گذاشتن رکورد جدیدی به 24.44 درصد در ماه مارس رسید.

خبرگزاری فارس: بیکاری در اسپانیا رکورد زد

 به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از پرس تی وی، جدیدترین آمار منتشر شده توسط موسسه ملی آمار اسپانیا نشان می دهد که نرخ بیکاری در این کشور در پایان ماه مارس رکورد جدیدی را ثبت کرده و به 24.44 درصد رسیده است.

بر اساس آمار موسسه آمار ملی اسپانیا، این نرخ بیکاری  بالاترین نرخ بیکاری در اسپانیا از سال 1996 به شمار می رود، به نحوی که در حال حاضر 5.6 میلیون نفر از شهروندان اسپانیایی بیکار هستند.

این آمار ساعاتی پس از آن منتشر شد که موسسه اعتبار سنجی استاندارد اند پور اعتبار دراز مدت اسپانیا را  از  ای به 3بی تقلیل داد و برای اقتصاد این کشور، چشم اندازی منفی پیش بینی کرد.

اوایل ماه جاری میلادی، وزیر کار اسپانیا اعلام کرده بود که در ماه مارس نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافته و برآوردها نشان می دهد که 4.75 میلیون نفر در این کشور بیکار وجود دارد.

بر اساس این گزارش، در سه ماهه ابتدایی سال 2012، حدود 37 هزار نفر در اسپانیا شغل خود را از دست داده اند.

چهارمین اقتصاد بزرگ حوزه یورو اعلام کرده که علاوه بر افزایش مالیاتها، به میزان بیش از 11 میلیارد یورو، از هزینه های عمومی خواهد کاست تا از کسری بودجه خود را پایین آورده و مانند دیگر کشورهای حوزه یورو نظیر یونان، ایرلند و پرتغال، نیازمند بسته کمک اقتصادی نشود.

اقتصاد اسپانیا که از بحران اقتصادی جهانی به شدت تاثیر پذیرفته، در اواسط سال 2008 میلادی وارد بحران شده و زا آن زمان تاکنون میلیون ها نفر در این کشور از کار بیکار شده اند.

برخی تحلیلگران معتقدند اقتصاد اسپانیا در نیمه اول سال جاری میلادی احتمالا گرفتار بحران اقتصادی دیگری خواهد شد.