امام جمعه آمل:
مسئولان به مشکلات کارگران رسیدگی کنند

خبرگزاری فارس: امام جمعه آمل گفت: مسئولان به مشکلات کارگران رسیدگی کنند و مسایل و راه‌حل‌هایشان به مسئولان بالا دست پاس کاری نشود.

خبرگزاری فارس: مسئولان به مشکلات کارگران رسیدگی کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، حجت‌الاسلام محمدعلی رحمانی آملی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان آمل با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی بیان داشت: تقوا پوششی نیک و گرانبها است که انسان را برای همیشه محافظت می‌کند و بهترین سپر در دست انسان است.

وی افزود: ما در حد خود باید در آفرینش جهان توسط خداوند و صفات اولیاء الهی تحقیق کنیم تا بهتر از گذشته جهان خلقت را شناخته و عظمت خداوند را درک کنیم.

رحمانی آملی با اشاره به اینکه انسان باید با برنامه حرکت کند و آدم بدون برنامه به جایی نمی‌رسد، تصریح کرد: انسان با پیکره اعمالش به شجره طوبی تبدیل می‌شود که این دستاورد بزرگی برای انسان‌ها است.

امام جمعه آمل در ادامه خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه مسئولان ما نسبت به معضل بیکاری که واقعا جامعه ما را آزار می‌دهد بی‌تفاوت نباشند و به حرف دل جوانان و نوجوانان بیکار گوش دهند، یادآور شد: هفته کار و کارگر برای گزارش دادن مسئولان در زمینه کار نباشد بلکه باید حرف‌ها در عمل خود را نشان دهد.

خطیب نماز جمعه آمل اضافه کرد: پیامبر اسلام بوسیدن دست پینه بسته کارگر را افتخار می‌دانست و می‌فرمودند که این دست در آتش جهنم نمی‌سوزد اگر پیرو اهل بیت هستیم باید همانند آنها با ارباب و رجوع برخورد کنیم.

وی با اعلام اینکه باید در راه رضایت خداوند و انجام امور مردم و گره‌گشایی از آنها عاشقانه کار کنیم، ابراز داشت: کار در راه خداوند قدم به قدم اجر و پاداش دارد.

رحمانی آملی با اعلام مشکلات فعلی کشاورزان شمال کشور و به ویژه کشاورزان مازندران اذعان داشت: هم‌اکنون مشکل اصلی کشاورزان در فصل کاشت و آغاز عملیات کشاورزی نبود کود شیمیایی است که نشاکاری را با مختل روبرو می‌کند، نباید در ایام نشاکاری کمبود کود شیمیایی داشته باشیم و مسئولان استانی در حد مقدور کود شیمیایی را برای آغاز فعالیت کشاورزان مهیا کنند.

این مسئول ادامه داد: بانک‌های عامل و مسئولان امر کشاورزی باید در اعطای وام‌ها، تسهیلات و اعتبارات لازم به کشاورزان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنند تا این قشر زحمت‌کش و پرکار جامعه با آسودگی خاطر به کار خود مشغول شوند.

امام جمعه آمل با اعلام اینکه به بحث معیشتی کارگرانی که چرخه اقتصادی کشور را می‌گردانند بررسی شود و نکند کارگری از عدم پاسخگویی مسئولی بنالد، گفت: به اعتراض‌ها، شکایات و مشکلات کارگران رسیدگی شود و مسایل و راه‌حل‌هایشان به مسئولان بالا دست پاس کاری نشود.

رحمانی‌آملی با اشاره به مناسبت‌های این هفته متذکر شد: شهادت شهید مطهری توسط گروهک کوردل منافقان و فرقان و نامگذاری این روز به نام روز معلم و مقام استاد، روز ملی خلیج فارس، هفته شهر و شهروندی و روز شوراها، شکست آمریکا در ویتنام، روز عقیدتی سیاسی سپاه و بسیج و روز جهانی کار و کارگر از مناسبت‌های این هفته است که باید بزرگ داشته شود.